Prasidėjo/pasibaigė medonešis

Bitininko kalendorius.
hirudomedicinalis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:6
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:79
Užsiregistravo:2009 Geg 26 , 17:43
Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Bir 19 , 08:28

Kupiškyje vakar popietėje iš rapsų nešė net patrakusios.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Bir 19 , 20:53

Nezinau, kaip pas zemaicius, bet pas man dzukuose avietes jau faktiskai baigesi. Sestadieni is ryto eglynas gaude nuo biciu, nors nakti i sestadieni gerokai lijo. Lipcius. Liepos dar neprazydes per savaite, barkunai palei vieskeli prasides po kokiu 5-7 dienu. Kazkokie augalai, zydi baltais skeciais, ne kmynai ir ne tie barsciai ar kaip ten juos. Pas man pilni grioviai sio gerio ir bites ant ju stumdosi.

Uz 7 kilu nuo mano bityno, uz misko radau dyyyyydeli dyyyyydeli vasarinio rapso lauka. Vo tep, jau ir dzukai biosaliarka augina :o
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Bir 20 , 00:07

Na rennyka, čia pradžiuginot žinia su eglių lipčiumi. Pas mus Žemaitijoje visi medunešiai vėluoja savaitę, dvi. Pastebėkite, ar ilgai eglėse už bitės. Galėsim maždaug orientuotis, ar ir mums tikėtis lipčiaus bangos. ;)
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Bir 20 , 22:54

Kai kur jau pradeda žydėti grikai, kai kur tik dar išlenda iš žemės daigai. Pradėjo žydėti ožkarože bitės lanko jas neblogai, šiandien pastebėjau švežio nektaro žalsvo atspalvio ir tamsiai mėlynu žiedadulkių matyt iš jų :ok:
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Bir 21 , 04:20

Sustreikavo bites :o , liepos geltonuoja nuo ziedu, lipcius bega ant saligatviu o bites matomai, kad susitarusios i jas neskrenda. Na o rapso lauke kitoks vaizdas, bitides linges perlinko i priesinga puse o padangos susiplojo nuo didelio svorio.
Geriau veliau, negu niekada
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Bir 25 , 20:24

Noriu pasidalinti viena anomalija :chi: . Esme ta, kad mano apylinkeje jau pilnu tempu zydi mazalapes liepos. Isskyrus mano sodyboje. 6 simtemetes liepos ir nezydi dar nei viena. Niekaip neikertu priezasties :dontknow: Beje, zydi jos siemet kaip niekad. Tiek daug ziedu seniai nemaciau.
Ir dar vienas dalykas idomus, isnyko barkunai. Like menki pernykscio barkunyno pedsakai. Irgi nesuprantu priezasciu, nes siaip kiekvienais metais daugmaz visada vienodai jie zydedavo... :'(
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Bir 25 , 22:45

rennyka rašė:Noriu pasidalinti viena anomalija :chi: . Esme ta, kad mano apylinkeje jau pilnu tempu zydi mazalapes liepos. Isskyrus mano sodyboje. 6 simtemetes liepos ir nezydi dar nei viena. Niekaip neikertu priezasties :dontknow: Beje, zydi jos siemet kaip niekad. Tiek daug ziedu seniai nemaciau.
Ir dar vienas dalykas idomus, isnyko barkunai. Like menki pernykscio barkunyno pedsakai. Irgi nesuprantu priezasciu, nes siaip kiekvienais metais daugmaz visada vienodai jie zydedavo... :'(
Barkūnas, kad atsigautų ir žydėtų ,reikia dirvoną lengvai prakultivuoti, sujudinti žemę ir vėl bus ok....
Vartotojo avataras
karak
Patyręs narys
Aviliai:Dedano tipo
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:415
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 18:41

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Bir 26 , 22:02

Pas mane pilnai jau pražydo grikiai, tai bitės labai intensyviai juos lanko. Dar nėra buvę, kad taip anksti grikiai pradėtų žydėt. Gerai, kad aplinkui ūkininkai skirtingu metu sėjo, tai ilgą laiką žydės vis kiti laukai.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Bir 26 , 22:29

"total košmar"-kieme rapsas žydi, ir grikiai pradeda žydėti, o bitės man į bliūdelį lenda(kieme "biguzo "srėbti negaliu), vaizdas kaip rugsėjo pradžioje, nesuprantu kas yra... :'(
shimas
Patyręs narys
Aviliai:24 r.savadarbiai,daugiaaukščiai bedugnia
Bičių šeimų skaičius:40
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:66
Užsiregistravo:2008 Gru 27 , 22:03

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Bir 27 , 21:10

Pritariu-viename skyriuje kiek akys uzmato geltonoja rapsų jūra,o meduvės apytuštės.Liudna,tikriausiai nektarą lietus išplovė. :'( :'( :'(
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Bir 27 , 22:00

Šiandien pirma diena po orų atšalimo kai bitės jau rinko nektarą.Rytą ir vakare iš liepų,dieną iš vasarinių rapsų,garstyčių,baltūjų dobilėlių.Apie 6 val.ryto,nors buvo labai vėsu,pastebėjau,kad liepu žiedynai pilni nektaro.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Bir 27 , 23:00

trečia diena kaip medonešis, besibaigiantis staigiu gausiu lietumi ar net kruša.dar savaitė tokio "medonešio" ir be lauko bičių liksiu. :'(
tinginiai progreso variklis
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Bir 30 , 06:04

vakar diena,galiu sakyt,pati rezultatyviausia per mano bitininkavimo praktiką.Vienas avilys net nuvirto ant šono nuo svorio.Kojos per plonos,nebedarysiu koju is 8 mm strypo,tam tinkamas tik 10 mm metalas.Nors svarstyklių po aviliu neturiu,bet is akies galiu pasakyt,kad per vakar dieną geros šeimos parnešė ne mažiau nei 10-15 kg nektaro.Liepų žieduose visą dieną buvo pilna nektaro.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Bir 30 , 08:36

Na jo, siemet kazkokie crazy metai. Vakar perkraciau viena seima, uzsipylusi beveik visa lizda nektaru. Ir cia nuo praejusio ketvirtadienio. Magazininiu remeliu jau neturiu, o ir mano senukai dadaniukai tik po viena magazina turi :'(
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
snaras
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:18
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:30
Užsiregistravo:2009 Lie 19 , 15:36

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Lie 06 , 20:34

Buvau ką tik prie ežeriuko miške. Ežeriukas viduryje miško, o šalia auga apie tuzinas šimtamečių liepų. Taip malonu buvau širdžiai :dance: kai išgirdau, medžiai tiesiog duzgia nuo visokių skrajūnų. Bičių buvo taip pat nemažas kiekis. Turbūt miške gyvena.
Mačiau kaip Afrikoje su pagaliuku ant bitės užkabina lengvų pūkų/siūlų ar dar kažkokį lengvą baltą ryšūlėlį ir seka iš paskos. Norėjosi ir man taip padaryti :F
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Lie 06 , 20:37

manau,jog neužilgo Lietuvoje turėtų suželti medinės tvoros.Na bent jau kelmučiai,tiksliau (kislioji kelmiukė),vasarinis kelmutis,pradės augti kupstais,nes taip pila,lyg gyventume lietaus šalyje :lol:
Vartotojo avataras
vaidis
Patyręs narys
Aviliai:dadano ir ruto
Bičių šeimų skaičius:13
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:105
Užsiregistravo:2009 Bir 09 , 19:58

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Lie 06 , 20:49

Pagaliau Šventojoje prasidėjo liepų žydėjimas. Iš bityno išvažiavau 19h darbas dar pilnai virė. Liepos pilnos bičių.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Lie 06 , 20:53

Jumi gerai. Pas man liepos i pabaiga, plius perlytos skersai isilgai, stovi suplukusiais ziedais.

Geguzes menesi musu murai azuolai sinoptikai prognozavao krituliu stygiu pirmoje vasaros puseje. Hahaha. :chi:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Se
Sergijus

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Lie 07 , 09:46

Mačiau,kur-ne-kur,pražydusias ožrožes. :leaves:
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Prasidėjo/pasibaigė medonešis

2011 Lie 08 , 09:31

Šiemet yra tikro liepų medaus.Bent jau pas mane.Spalva sodriai gintarinė.

Grįžti į