Bičių ruošimas žiemai

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22
Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgp 26 , 08:12

Asmeniskai as naudoju plevele jau gal virs15 metu ir nieko nenutinka,vamzdeliu taip pat jokiu nesu dejes ir nezadu nebent kas irodys kad tai butina.
Karta bandziau negydyti nuo erkiu kelis metus is eiles,maniau bus naturali atranka,galiu pasakyti kad taip sumazinau bityna 50%,taip kad nepatariu niekam panasiu nesamoniu daryti.
Skype-toks lietuvis
Vartotojo avataras
deluxo
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:11
Pranešimai:59
Užsiregistravo:2008 Geg 11 , 10:18

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgp 26 , 08:24

Ir ziemai ta plevele paliekat?
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgp 26 , 09:21

Jus man pasakykit, kuo skiriasi uzpikiuotos lizdo lubeles ar audeklas nuo polietileno pleveles garu pasisalinimo atzvilgiu? Naudojant plevele bites rudeni ilgiau laiko praleidzia prie TV taip taupydamos savo energinius resursus ziemai. Aisku, pikiuotos lubos ligu atzvilgiu yra geriau nei svari plevele. Ir jei pacios bites lubas pikiuoja, vadinasi taip jom reikia. Ir visoks vamzdeliu kaisiojimas (ka ir pats kazkada dariau) ar kitoks dirbtinis ventiliacijos darymas yra nereikalingas.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgp 26 , 09:31

As manau, kad TV kenkia is esmes, todel nuimsiu plevele. Tegu ddirba vietoj to, kad niekais leistu laika prie geriausio keturkojo draugo - TV :D
Dar vienas klausimas - okey, plevele ramzis naudoja 15 metu. O kaip vedinimas - gal per dugna? Ar tik per laka? As asmeniskai ziema lakas palieku visiskai atidarytas, jas siaurinu tik vasari. Mastau i siak i tak - ar suvaikscios normaliai oras normaliame dadaniniame lizde, jei nebus absoliuciai jokio isejimo i virsu (juk pikiuotos lentos viestiek kazkiek oro ir dregmes atiduoda i pagalves)?
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgp 27 , 12:25

Lakas as taip pat palieku atviras,tik uzdedu groteles nuo peliu,o is sono kietos pagalves is plauso ar polistirolo.Virs remeliu pleveleir pagalve,ir viskas.
Skype-toks lietuvis
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgs 07 , 16:33

Psio, patvarkiau savo bites, paruosiau ziemai. Maistas suduotas, lizdai suformuoti, liko nuimti gabona, apsiltinti sonus ir avilius sukelti ant nauju koju.
Sezonas pusetinas. Geguzes menuo buvo zavingai geras, todel tirsto pieniu medaus paemiau neblogai, kaip man - savaitgalinei bitininkei - kokius tris kibirus is 5 seimu. Nebuvo avieciu medaus, nes kiaurai pralijo. Beveik nebuvo liepu medaus irgi lipciaus. Kadangi as netingiu medaus sukti :dance: tai per siu medų (keistas zodis - medus daugiskaitoje) sukima dar 3 kibiriukus issukau. Tik si karta is 4 seimu, nes mano piktosios darbsciosios issilakste spieciais. Nuo liepos vidurio nusistovejo geri orai, bet kas man is to. Lipciaus visgi nebuvo. Ukininkas siais metais nesejo grikiu, ridiska - plachoj celovek... :'( Teko pries pora savaiciu issukti dar pora kibiriuku. Vel is tu 4 seimu.
Ziemojo pas mane 8 seimos. Viena liko donore kitoms dviem, auginau as vansi motinas. Ilga istorija, bet jei is po ziemos pas jus, kolegos, lieka seimos be motinu, jas junkite... Ta visi zino, isskyrus mano kietakakti seneli, kuris biciu seimas skaiciuoja deja pagal avilius, kuriu lakose kazkas vyksta, o ne pagal avilius, kuriuose yra motina. O skaicius jam labai svarbus, nes kuo didesnis skaicius, tuo jis jauciasi didesnis ukininkas kai susitinka savo draugus. O ukininku jis dar nori buti, nors jam jau 80 ir jis jau sunkiai kvepuoja... :knock: :lol:
Vasara atskrido spieciukas. Ji uzauginau ir paleidau ant 6 remu ziemoti. Uz triju kilu bitininkauja zmogus "naujomis technologijomis" - daugiaauksciais aviliais. As itariu, jis perka motinas, nes bites kitokios, negu mano. Ramios kaip avys... Dirba gerai ir zaibiskai stipreja is pavasario. As nesigaudau veislese, bet pavadinau jas bakfastais. Seneliui paaiskinau, kad cia tokios stebuklingos dirbtines bites, bet jis nesuprato, kurioj vietoj jos dirbtines. Taigi, jau antras spiecius per du metus pas mane :)
Vasara uzmusiau viena seima :o :knock: . Tai todel, kad as per daug skaitau sita foruma ir prisimastau nesamoniu :lol: . Skruzdziu rugstis, silpna seima, per silta, o gal ir per staigiai as ta rugsti garinau. Zuvo, deja.
Taigi, vel likau su 8 seimom. Uzvakar dienos duomenimis mano viena seima visai neturi peru, nei dengtu, nei atviru, nors motina ten buvo pernykste. Na, gal suvelavau su maitinimu ir ji isejo ankstyvu atostogu... Kitur per iki 5 remu dar, yra dar kiausineliu (malaciai siumetukes :dance: ).
Viena seima su uzpernykste motina (ups - pamirsau pakeisti :'( ) - 5 remai ir as nesitikiu, kad si seima sulauks pavasario (nejungiau su kitomis seimomis del auksciau paminetu priezasciu). Kitos seimos ant 6-8 remu su siumetem ir pernykstem motinom. Kadangi as visada formuoju lizdus ziemai rugsejo pradzioje, tai palieku vienu remu maziau, negu atrodytu reiketu paskutines apziuros metu. Sis mano ismastymas pasiteisino visada. Cukraus savo 8 seimoms sumaitinau siemet 66 kilus (3:2 santykiu). Anksciau duodavau maziau (duodavau rugstinta) ir maitindavau pavasary, bet, kaip sakiau, man sio forumo skaitymas kenkia ir, prisiskaiciusi forumo korifeju, dabar bijosiu pavasarini skatinima cukraus sirupu daryti :lol:
Tiek naujienu. Vidutiniskai paskutinis skraidymas prie Druskininku - spalio 20 diena (yra buves lapkricio 14, bet yra buves ir spalio 13). Pirmas kitu metu skraidymas - apie kovo 20 (nuo vasario 26 iki balandzio 5 1996 metais) - mano senelis preciziskai veda oru stebejimus jau 20 metu - o as niekaip neprisiruosiu apibendrinti duomenu :).
Taigi, mano praktinis bitininkavimas 8 menesiams nutraukiamas... (nezinau, kokia cia ikonele geriau tiktu :leaves: ar :'( )
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgs 07 , 17:52

as 6 seimom 60 kg sumaitinau :) Reiskia mano bites bus socios :)
O del tos rugsties garinimo.. :nope: hm.. ne koks rezultatas.. gal geriau jas palaistyti kokiu beevitaliu?
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
elygax
Patyręs narys
Aviliai:ivairius
Bičių šeimų skaičius:79
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:474
Užsiregistravo:2008 Rgs 16 , 09:51

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgs 07 , 20:00

kice, kada zadi isimti gabono juosteles?
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgs 08 , 00:20

Ka reiskia imsiu zemen? Isimsi po ziemos? Nus, tokiu atveju iskaitom klaida :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgs 08 , 09:59

Juostelių laikymas per žiemą, tai patikimas būdas išvest atsparias akaracidui erkes.apie vaško ir medaus teršimą chemija nėr ko ir kalbėt.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgs 08 , 11:47

as gabona imsiu lauk po 30 dienu nuo idejimo - rugsejo 30 d.
O pavasari, kai susils, pvz geguzes pradzioj, laistysiu skystymeliu.. 3 Lt vienam aviliui, biciu nedaug turiu, tai galiu islaidauti :)
Gabono tikrai negalima laikyti per ziema.. Cia tas pats kaip amtibiotiko naudojimas profilaktiskai.. Kai reikia - nebesuveikia..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:60
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:844
Užsiregistravo:2008 Spa 06 , 09:36

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgs 10 , 14:23

Jeigu šiais metais spalis vėl bus šiltas, kaip ir paskutinių dviejų metų, juosteles patartina laikyti iki tol kol bitės skraidys, tai sumažins reinvazijos (pakartotinio užsikrėtimo) grėsmę.
Vartotojo avataras
paparacy
Aviliai:Daugiaaukščius
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:19
Užsiregistravo:2009 Geg 08 , 08:55

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgs 11 , 17:23

Milieji,
o su kuo trucyti uoslindas ar kaip jos, vabaliukai su znyplem ant uodegos? kai pakeli avilio dangti, ju galima rasti devynias galybes, gal jos medu vagia is bituciu ir kiausus deda i kori??!?! :E
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgs 11 , 19:10

Auslindos nieko nedaro, prie paciu biciu nelenda ir medaus nevagia. Lenda i avili tik pasisildyti.
steponasz
Patyręs narys
Aviliai:Dadaniniai
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:43
Pranešimai:29
Užsiregistravo:2009 Sau 26 , 15:34

Re: Gaisras bityne

2009 Rgs 16 , 09:53

Jaunieji bičiuliai! Būkite atsargūs dirbdami su dūmine. Praėjusią naktį sudegė mūsų kaime Klemenso bityne avilys su bitėmis. Atvira ugnimi jau degantį avilį pastebėjo tik paryčiais 4 val. Gaisro židinys buvo avilio viduje.
Bitininkas dirbo su dūmine prieš tai dieną. Dalis bitelių išsigelbėjo po avilio laka ant žemės žolėse, spėjusios laiku išlysti iš avilio.
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgs 21 , 13:11

Kaip reikalai su perais ar dar pas ka yra ju?
Nes maniskes jau nebeturi nei atviru nei uzdengtu ;)
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgs 21 , 20:42

Neduodu garantijos,bet manau dar turetu buti,kur jaunos motinos,o gal ir nuo veisles priklauso.
Skype-toks lietuvis
Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgs 22 , 23:53

sorry uz jei kam nepatiks, bet koks reikalas vercia list siokiu laiku i lizda? As tai isvis matyt nieksiskai darau bet sulig ta diena kai surenku lizda ziemai, daugiau jau iki pavasario jo nelieciu. net neisimu gabono juosteliu iki pavasario. mano paaiskinimas kodel: - kam list i lizda jei ruosiant ir taip aisq kiek reikia seimai suduot maisto, kiek koriu palikta. lendant tik rizikuojama prazudyt motina, erzinamos bites ardoma ir taip trapi tvarka kai kiekviena bite svarbi ziemojimui. kartais net penetuvu neimu, ir sonu nesiltinu (tik virsu). man idomu ka pasakytu profai apie gabono palikima visai ziemai????? nes as jau taip darau jau kokia 4 metus (kol kas neturejau zuvusiu seimu) mano supratimu ilgiau laikant gabona krenta maksimalus kiekis erkiu. o kita ar dar kita sezona keiciami vaistai ir taip nebuna "mistinio" ekriu atsparumui vaistams.

o einant miegot: juk bites jau turi but paruostos ziemai, o bitininkas isvaziaves atostogaut i siltus krastus.. :devil:
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgs 23 , 00:17

Apie gabono laikymą žiemą jui rašė Sigitas tai neverta kartotis Etiketėje parašyta plokštelės laikomos 24- 30 d.
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Rgs 23 , 08:15

:lol: kas parasyta etiketeje nesigincysiu,bet logikos tame nematau kai bakterijas lygina su erkemis.Juk jei jau erke zuvo tai ji nebepasidarys atspari,koks skirtumas kada tai ivyks rugsejo ar vasario menesi.Mano logika tokia.
Skype-toks lietuvis

Grįžti į