PAVASARIS 2011

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26
Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 15 , 07:04

Pas mane mediniai korpuseliai bitidese (magazininiais remeliais). Va taip lauke pirma kart palikau. Del maisto suvartojimo tai nedasuto aviliuku pakilot ir palygint su polistiroliniais. Pakilosim :)
Siemet keletai seimu Dadanuose situacija kaip pas Audruna-pakilo iki lubu ir neuzteko maisto nors sone pilni remai. :'( . Anksciau to nebuvo, nes Bakfasto neturejau. Ziauriai rajus tas Bakfastas. T-19 aviliukuose su maistu problemos nera.
alviva
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:29
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2009 Bal 18 , 20:14

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 15 , 09:41

Kest rašė:
alviva rašė:Buvau bitininkų paskaitoje, ten vienas žymus bitininkas. aiškino, kad pavasarį cukraus sirupo duoti nelabai tinka, nes bitės, kaip ir suvalkai jas suneša į korius ir lieka alkanos. Anot jo geriausia duoti medaus, nes tada ateina ir pavalgo. Medaus neneša į korį. Ką Jūs manote apie tai?
Na cia tai likau nesuprates :think: .Nuo kada bites nebevalgo maisto is koriu?Tai kas tada pas mane per ziema surijo maisteli? :E
Kest
Kalba eina ne ka jo per žiemą valgo, o apie pavasarinį damaitinimą. :knock:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 15 , 10:37

Aš kitaip užklausčiau - o kuo skystina jūsų bitės joms paduotą kandį? Savo skysčiais? Lekia prie +3 į lauką vandens? Šitą klausimą galima būtų opermesti į naivių ir nedrąsių klausimų temą, bet aš kaip niekada nenaudojusi kandžio, naturaliai sugeneravau.

Aš visada iš karto po pirmo apsiskraidymo, arba net prieš jį, jei prognozės leidžia numatyti labai greitą apsiskraidymą, duodu bitėms skysto cukraus sirupo 1:2 santykiu, plius įdedu pora trejetą šaukštų medaus. Bitės šį sirupą susineša iš karto virš perų ir sumaitina, net kalbos negali būti, kad jis lieka koriuose ir paskuj išsukamas su medumi. Per generalinę pavasarinę reviziją įvertinu maisto atsargas ir arba atidengiu kraštinius korius, arba per pora kartų sumaitinu dar litrą kitą sirupo. Iki blindžių ir klevų žydėjimo tiek pilnai pakanka kompensuoti maisto ir vandens trūkumą. Bet kokiu atveju stengiuosi atidaryti visą žieminį maistą, nes kartais bitės tiesiog jį pamiršta, ypač kraštiniuose rėmuose.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 15 , 10:50

rennyka rašė:Aš kitaip užklausčiau - o kuo skystina jūsų bitės joms paduotą kandį? Savo skysčiais? Lekia prie +3 į lauką vandens?
rennyka rašė:Aš visada iš karto po pirmo apsiskraidymo, arba net prieš jį, jei prognozės leidžia numatyti labai greitą apsiskraidymą, duodu bitėms skysto cukraus sirupo 1:2 santykiu, plius įdedu pora trejetą šaukštų medaus.
Manau ir pirmų ir antrų atvėju tai skatins bitęs skrysti laukan, net prie ne įtyn palankios temperatūros. Ir toki ankstyva pavasari geriau duoti invertuota maistą, lenkai rašo, kad invertuodamos maista jaunos bitės praranda galimybe maitinti pėrus, o pavasari tai ypač svarbu, nes šeimoje tokių fiziologiškai jaunų dauguma, kam teks perdirbt maistą?
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 15 , 11:19

Dabar jau tikrai pavasaris, snieguolės jau pražydo :)
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 15 , 12:16

rennyka rašė:Aš kitaip užklausčiau - o kuo skystina jūsų bitės joms paduotą kandį? Savo skysčiais? Lekia prie +3 į lauką vandens? Šitą klausimą galima būtų opermesti į naivių ir nedrąsių klausimų temą, bet aš kaip niekada nenaudojusi kandžio, naturaliai sugeneravau.
Kandi pastos paviršius skystėja traukdamas avilio, lizdo, oro drėgmę, ir bitės po truputį, laižydamos kandi paviršių, gauna kartu ir vandens. Gamyklinė kandi yra praktiškai tas pats invertas kaip ir invertuotas syrupas. Netgi kambaryje, praplėšus kandi maišelį, po keliolikos minučių ant kadi paviršiaus atsiranda suskystėjusio invertuoto syrupo sluoksnis. Ką naudoti pavasarį, ar syrupą, ar kandi nesvarbu, čia kas kam patogiau.
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 15 , 12:37

buvau pirkti kandi, paprastos nebuvo tai pirkau su ziedadulkem , bet gal dar per anksti deti su ziedadulkem :dontknow:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 15 , 12:52

Martynas95 rašė:buvau pirkti kandi, paprastos nebuvo tai pirkau su ziedadulkem , bet gal dar per anksti deti su ziedadulkem :dontknow:
Gaminkis pats, pajausi kaifa. As sekmadieni suminkiau du saukstus medaus ir daug cukraus pudros - jauciausi kaip po geros treniruotes. :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 15 , 13:23

vasa laika gamindavausi , bet siemet medaus nebeliko :shame: per savo durna galva visa ispardaviau :knock:
tuolabiau ta terlione jau pabodo :chi: kg gatavos kandi su ziedadulkem 11lt
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 15 , 15:02

Martynas95 rašė:buvau pirkti kandi, paprastos nebuvo tai pirkau su ziedadulkem , bet gal dar per anksti deti su ziedadulkem
Martynai koks procentas žiedadulkiu toj kandi pastoj 2-3% ? Bitės ju net nepajus :)
Vartotojo avataras
Martynas95
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10r.
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:11
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:953
Užsiregistravo:2010 Bir 29 , 23:13

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 15 , 16:42

neraso ten % :dontknow: bet dabar jau nera skirtumo katik sudejau po 0,5kg cia pradziai :)
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 15 , 20:25

alviva rašė:
Kest rašė:
alviva rašė:Buvau bitininkų paskaitoje, ten vienas žymus bitininkas. aiškino, kad pavasarį cukraus sirupo duoti nelabai tinka, nes bitės, kaip ir suvalkai jas suneša į korius ir lieka alkanos. Anot jo geriausia duoti medaus, nes tada ateina ir pavalgo. Medaus neneša į korį. Ką Jūs manote apie tai?
Na cia tai likau nesuprates :think: .Nuo kada bites nebevalgo maisto is koriu?Tai kas tada pas mane per ziema surijo maisteli? :E
Kest
Kalba eina ne ka jo per žiemą valgo, o apie pavasarinį damaitinimą. :knock:
Alviva,
apie ziemos maisto suvartojima parasiau tarp kitko,taip sakant del vaizdingumo ;) O kai mokytoja paskaita skaite apie pavasarini biciu maitinima,tai tur but buvau isejes parukyti.Bet cia jau mano problema :'(
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Se
Sergijus

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 16 , 15:36

Apliuoksinėjau šiandien ir aš,savo rainąsias.Pašnekindams,pakasydams tarpuausius,neskubėdams,apsitysiau abu skyrius. ;) Visas tuntas,iki tų,500 - gyvos ir linksmos. :dance: :dance: Maisto - sočiai,užtektų dar,kokiems 2 mėnesiams. :ok: Pirmąkart mano praktikoje - nė vieno,viduriavimo atvejo! :wasntme: NĖ VIENO!!! :o :oSniegas apie avilius aptirpęs per pusmetrį - maniau,jog sniegas nutirpo todėl,kad nutriedė aplinkui,bet ant avilių - nė dėmelės... :wasntme:Kai kurios šeimos,"pakąsė" ir manąjį "tarpuragį",ale tokių "nesusipratėlių",buvo tik keletas... :wasntme: ;)

Artimiausia išvyka į bityną bus tada,kai aplinkos temperatūra,bent trejetą dienų,sieks +15 laipsniukų... :leaves:
BiciulisDarius
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:19
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:30
Užsiregistravo:2011 Kov 09 , 14:24

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 16 , 16:54

zbyx rašė:
Martynas95 rašė:buvau pirkti kandi, paprastos nebuvo tai pirkau su ziedadulkem , bet gal dar per anksti deti su ziedadulkem
Martynai koks procentas žiedadulkiu toj kandi pastoj 2-3% ? Bitės ju net nepajus :)
aišku, čia gal kvailas klausimas - teko skaityti, kad kai duoda bitėms cukraus sirupą, tai įpila šiek tiek nugriebto pieno, nes bitėms reikia baltymų. o gal tokį fintą galima padaryt ir su kandi, t.y. darant kandi šiek tiek pienelio įpilti;-]]]]
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 16 , 17:19

nu dar mesos i kandi idekit, tai tikrai bites butu socios.. :o
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
wilkius
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:33
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:27
Užsiregistravo:2009 Geg 13 , 23:42

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 16 , 17:21

BiciulisDarius rašė:
zbyx rašė:
Martynas95 rašė:buvau pirkti kandi, paprastos nebuvo tai pirkau su ziedadulkem , bet gal dar per anksti deti su ziedadulkem
Martynai koks procentas žiedadulkiu toj kandi pastoj 2-3% ? Bitės ju net nepajus :)
aišku, čia gal kvailas klausimas - teko skaityti, kad kai duoda bitėms cukraus sirupą, tai įpila šiek tiek nugriebto pieno, nes bitėms reikia baltymų. o gal tokį fintą galima padaryt ir su kandi, t.y. darant kandi šiek tiek pienelio įpilti;-]]]]

Bičiuliai neišradinėkite dviračio :) pieną tegu geria katės :) ;)
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 16 , 19:04

dabar prasidės diskusija apie baltymų reikalingumą pavasarį, Krisčiūnas berods irgi rašo apie pieną..... bet pritarčiau Kicei, gal vertėtų pabandyti ir pyragėlius su mėsa, arba hamburgerius....(garbiname gi viską kas užsenietiška)
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 16 , 19:31

chmmmm.. pasidėjau iš rudens keletą korių su maistu (medus, sirupas ,invertas, "trys viename"), išaušus saulėtam pavasariui, regiu kad koriai "pravirko", tiesa nedaug, bet... ir ką daryt ,ir bitėms baisu duot, ir valgyt nenoriu, ir kiaunei atiduoti gaila... :think:
tiesa buvau užkasęs darže senų korių su medumi-- labai operatyviai suuodė,išsikasė ir surijo "kaliera",ir ačių nepasakė..
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 16 , 20:53

vinipux rašė:dabar prasidės diskusija apie baltymų reikalingumą pavasarį, Krisčiūnas berods irgi rašo apie pieną..... bet pritarčiau Kicei, gal vertėtų pabandyti ir pyragėlius su mėsa, arba hamburgerius....(garbiname gi viską kas užsenietiška)
Nėra čia ko diskutuoti yra mano nuomone ir kiek teko skaityti, bei kiek aš suprantu taip: Bitėms pavasarį reikia vystymuisi daug baltiminio maisto - perams maitinti. Taigi po apsiskraidymo, norint paskatinti bites vystytis duodama sirupas į kurį pilama kažkiek tai nugriebto pieno (baltymai pienas). Esu girdėjęs, kad noriai ima. O šiais laikais, kai gali nusipirkti beveik viską - į kandi tešlą yra dedama žiedadulkių (baltymai). Be to nebėra jau tiek karvių kaip seniau ir ne kiekvienas gauna to pieno (nevadinu pienu to vandens kuriuom išplauna pienovežius, kai išsunkiama viskas iš tikro pieno), todėl gal ir nebėra taip popoliaru. Jei aš neteisus pataisykite :)
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46

Re: Pavasaris 2011

2011 Kov 16 , 21:19

Niekada , Nierka, neatstos karvės pienas žiedadulkių, Esu davęs, ir kaip pastebėjau jokio efekto nebuvo. Netaip kaip žiedadulkių gaudamos

Grįžti į