PAVASARIS 2010

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
adin
Patyręs narys
Pranešimai:59
Užsiregistravo:2008 Lap 11 , 20:35
Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 12 , 17:32

Liuka rašė:
elygax rašė:Ar jau uzdejot kas nors pusines meduves? :)
Aš jau uždėjau daugumai :)
Anksčiau neteko dėti pusinių meduvių, o dabar čia pasiskaičiau, gal kitais metais pabandysiu. Kaip reiktų orientuotis, kada ją galima dėti, ar priklauso nuo korių su perais skaičiaus, ar dar nuo ko nors? O kada tokiu atveju ją nuimat ir dedat normalią meduvę - kai šią pilnai pripildo, ar perdedat koriukus kai pilnai išplėstas lizdas? Neturiu su pusine meduve patirties, papasakokit, kad žinočiau ateity.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 12 , 19:11

adin rašė: Anksčiau neteko dėti pusinių meduvių, o dabar čia pasiskaičiau, gal kitais metais pabandysiu. Kaip reiktų orientuotis, kada ją galima dėti, ar priklauso nuo korių su perais skaičiaus, ar dar nuo ko nors? O kada tokiu atveju ją nuimat ir dedat normalią meduvę - kai šią pilnai pripildo, ar perdedat koriukus kai pilnai išplėstas lizdas? Neturiu su pusine meduve patirties, papasakokit, kad žinočiau ateity.
Dar galit ir šiemet pabandyt.Perpjaut graižą pusiau ir užkalt plokštės daug laiko nereikia.Dėt tada kai yra geras medunešis,lizde bent 5 perų+2 dengiami.Pritraukus lizdą prie vieno avilio šono ir uždėjus medudę,vėliau bus galima lizdą plėst toliau,o paskui dėt ir kita pusę.Jokio skirtumo ar bus dvi po pusiai,ar viena ištisa medudė,tik vienas koriukas pusinėse netilps.Jei dar avilį telpa du aukštai medudžių,tai pusinėm žymiai paprasčiau bitininkaut.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 12 , 22:13

Ačiū Liukai, pagaliau suprantamai paaiškinta :rose:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 13 , 00:32

Aš nebeatasimenu, kas ir klausė. Parašau dėl aiškumo. Jei uždėta pusinė meduvė, lizdas plečiamas į tą pusę, kur nekliūna meduvė. Korius perstatysite į lizdo vidurį vėliau, ten kur ruošite lizdą žiemai.Jei pusinė meduvė pilna medaus, ar skysto nektaro, visaus tuos korius galėsite perkelti į normalią meduvę, ar į kitą pusinę su laisvais koriais ir plokštelėmis.Geriau pilnus korius kaitalioti su pasiūtais ir plokštelėmis, bitės greičiau užpildys šviežiu nektaru, ar pasiūs plokšteles. Lizdas jau bus pilnai išplėstas. Bitės vėl normaliai neš medų ir užpildys tuščius korius, kitus stengsis pasiūti.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 13 , 08:14

sakykit kaip reikėtų daryti- meduvinį korį pilnai ar dalinai užpiltą nektaru kelti į šoną(viduryje paliekant tusčius korius ar plokšteles,ar kaip tik dėti i meduvės centrą. Ačiū.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 13 , 09:13

Pas mane būna medų į meduvę pila kaip bitėms susišauna, arba iš vidurio pradeda, arba iš krašto. Šiaip, aš neperstatinėju.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 13 , 10:29

Persiprašau, kad įsikišu, bet neperseniausiai skaičiau vidmantask mintis šituo klausimu, tai drįstu pacituoti:

"Atrankinis būdas, tai čia jau dadanininkų metodas, norėjimas gauti daugiau medaus. Daugiaukštininkams ar su "patrumpintais" - kita kalba. Taigi - intensyvaus medunešio metu korius greitai užpildo nektaru. Subrandina, užakiuoja medų visada avilio centre virš perų. Va čia ir yra esmė - važinėji per bityno skyrius ir iš avilių išsisiimi pilnai užakiuotus korius.Čia tik iš meduvių. Meduvių kraštuose medus būna dar neužakiuotas ir prinešta skysto nektaro. Šiuos visus korius perkeli į išimtų vietą, į lizdo centrą. Į pastarųjų vietą - pasiūtus- kaiotalioji su plokštelėmis. Pas mane ne visi aviliai turi po dvi meduves. Na, o stipri šeima ir dvi meduves greit užpildo. Mano bobučių ir diedukų laikai seniai praėjo užmarštin, kai medų kopinėdavo tik rudenį. Įdėjo korius ir ate....
Trumpai apie išsuktus korius. Po išsukimo, atrinkti grąžūs koriai grįžta į tas pačias dėžes ir po kelių dienų keliauja vėl į bityną - jais pakeičiami išimti. Ratas sukasi toliau. Pas mane yra pilnas didelis komplektas korių pakeitimui. Niekada neduodu bitėms korių išlaižyti. Meduotais koriais plečiu šeimas, ar dedu meduves. Bitės greičiau juos užima, nebereikia papildomai valyti. "

Bet anot Renykos, matyt būna visaip :)
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:550
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 13 , 10:37

As noriu paklausti savo kolegu, dadanininku ko jus landziojate i avili (lizda) kai jau uzdetas magazinas (meduve), bijote kad neisspiestu, tai reikejo laiku isvalyti avili, laiku isplesti, laiku uzdeti pirma magazina ir neveluoti su antru, treciu, savo bitininkavimo pradzioje bandziau kliudyti spiesti, as taip ir neperpratau biciu jos iskrecia tokiu fokusu atrodo tik paziurejai viska sutvarkei o jos kita diena medyje, supratau tik kad kas savaitinis landziojimas i avili visokios groteles, gaudytuvai tik trukdo produktyvumui t.y. biciu darbui, mes bandome kovoti su gamta, neleisdami spiesti stabdome biciu populiacija, meciau ta Sizifo darba. Jei spiecius isskrido tada jau reikia ardyti avili ir ziureti,tvarkyti likusia seima. Atsiprasau tu kolegu kurie nori patys suprasti ir paskaiciave nutarti ar verta tai daryti.
Sekmes
Vilkas
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 13 , 10:44

Gal ne taip supratau, bet man pasirodė, kad Vinipux klausė apie meduvės korius. O dėl to landžiojimo, tai, matyt čia visų pradinkukų bėda :) belieka laukt, kol praeis trydaliojimų metas (čia aš save turiu omeny). Viešpatėliau apie dvi meduves jau kalbat, pas man dar iki pirmos kaži kaži...
Paskutinį kartą redagavo austeja 2010 Geg 13 , 12:30, redaguota 1 kartą(us).
Vartotojo avataras
austeja
Patyręs narys
Aviliai:dadano nuo 2008
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:312
Užsiregistravo:2009 Vas 11 , 23:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 13 , 10:47

O vidmanatask, irgi manau rašė apie meduvių korius, "lizdo centrą" turėjo omeny korius virš lizdo centro meduvėje. :)
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:550
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 13 , 10:55

austeja rašė:Gal ne taip supratau, bet man pasirodė, kad Vinipux klausė apie meduvės korius. O dėl to landžiojimo, tai, matyt čia visų pradinkukų bėda :) belieke laukt, kol praeis trydaliojimų metas. Viešpatėliau apie dvi meduves jau kalbat, pas man dar iki pirmos kaži kaži...
Nesenai ir as pirmasias meduves uzdejau tad antras desiu veliau. Rasiau kad viska reikia daryti laiku
Sekmes
Vilkas
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 13 , 11:13

Taip kalba ėjo apie meduvinius korius,pila nektara bent jau pas mane centre, todėl ir kėliau klausimą dėl kokių perstatinėjimo, į lizdus nelandžiojame. dėl spietimo-Krisčiūno aiškiai parašyta -jei bitėms užėjo spiesti,praktiškai sulaikyti beveik neįmanoma .(beveik kaip ir moterims-jei užėjo..... ;) )
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 13 , 11:39

Uždedu magaziną ir nelendu į lizdą. Lizdą perkratau tik sukdama pavasarinį medų. Kadangi pusinė meduvė turi 8 rėmus. tai ją pastačius virš lizdo šone, matosi 2-3 rėmai lizdiniai. Aš juos patraukiu į šoną ir darau dar vieną plėtimą plokštelėmis maždaug obelims žydint. Bet magazino nenuimu.
Nematau reikalo per pavasarinį medunešį landžioti po lizdus po magazinu. Va, pasibaigus medunešiui, taip, laikau pareiga perkošti lizdą ir darau tai, ką kai kas laiko švetvagyste - suku iš kraštinių rėmų medų, jei nėra perų. Tuos rėmus vėlgi keičiu plokštelėmis ir tuščiais rėmais tiesiai į lizdo vidurį tarp dengtų perų. Mano manymu, temperatūros sumažinimas ir vėdinimo pagerinimas tokiu būdu sumažina tikimybę šeimai pereiti į spietiminę būseną.
Beje, šeima, kuri perėjo į spietiminę būsena, labai lengvai tampa dviem šeimom. Seną avilį į šoną, naują į seno vietą, motina su dengtais perais į naują avilį, jaunos neskraidžiojančios bitės, atviri perai - senajame avilyje. Paliekama viena akelė, spietimo nuotaika dingsta (reikia duoti jaunoms bitėms išsikrauti įdedant bent vieną plokštelę siūti). Nenorint daugintis ir turint didelį avilį, jei būna koks geras medunešis liepą (pevezė liepos arba grikiai), tai tokias šeimas v odnu kuciu hop ir gaunasi megašeima ir daug medaus...
(įsisvajojau :lol: :shame: :dance: )
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Bokstas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 18r
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:122
Užsiregistravo:2008 Geg 26 , 15:34

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 13 , 18:13

Sveiki. Šiandien apie 10-11val į tuščią avilį atskrido spiečius !Lygtai ne iš mano šeimų. Buvau įdėjęs 4 tamsius korius su trupučiu duonelės( rezervinius korius su maistu rudenį apvynioju lipnia pakavimo plėvele. Taip nesupelėja duonelė, nepridulka, puikiai išsilaiko. Pavasarį korius po truputį atakiavau ir dėjau bitėms už diafragmų, nusausintus sudėjau į tuščius avilius, patalpoje sunku išlaikyti, puola kandys). Koks pusvalandis anksčiau ir būčiau pamatęs kaip lenda į avilį ,dabar tik pabaigą stebėjau. Aptupia kokius 6-7 rėmus- į vidurį dar įdėjau plokštelę ir pasiūtą korį pakraštyje. Žiūrėsim, kas bus toliau :) Ką galėtumėt patarti dėl artimiausios priežiūros?
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 13 , 20:15

Nu ką, stebuklai prasideda.. prisipažinkit, kas lizdo laiku neišplėtėte, kad jau spiečiai eina? :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:550
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 13 , 22:25

Bokstas rašė:Sveiki. Šiandien apie 10-11val į tuščią avilį atskrido spiečius !Lygtai ne iš mano šeimų. Aptupia kokius 6-7 rėmus- į vidurį dar įdėjau plokštelę ir pasiūtą korį pakraštyje. Žiūrėsim, kas bus toliau :) Ką galėtumėt patarti dėl artimiausios priežiūros?
Duokite bitems darbo, reikia ideti kaip minimum keturias ploksteles ir tris pasiutus korius, spiecius buna labai darbstus, juodus korius traukite i sonus nes centriniai liks ziemai, po savaites patikrinkite situacija ir manau teks ideti dar 4, dar po savaites baigsite plesti ir trecia savaite jei liks nepasiutas 1-1,5 korio dekite meduve
Sekmes
Vilkas
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 13 , 22:46

Klausimas Renykai, keli lizdiniai rėmai būna pas Jus su medum (iš kurių sukat)? ir kiek medaus paliekat bitėms?, ir kodėl sukti iš lizdo medų yra šventvagystė? (turiu minty pavasarinį sukimą).
Nova
Patyręs narys
Aviliai:Dedano, savidarbiai.
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:88
Užsiregistravo:2009 Rgp 25 , 19:51

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 03:48

Pavydžiu tam, kas gavo tokį ankstyvą spiečių :}, tik užuoja tam, iš kurio išspietė :lol:
Sėkmės darbe :good:
Vartotojo avataras
adin
Patyręs narys
Pranešimai:59
Užsiregistravo:2008 Lap 11 , 20:35

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 08:36

austeja rašė: Trumpai apie išsuktus korius. Po išsukimo, atrinkti grąžūs koriai grįžta į tas pačias dėžes ir po kelių dienų keliauja vėl į bityną - jais pakeičiami išimti. Ratas sukasi toliau. Pas mane yra pilnas didelis komplektas korių pakeitimui. Niekada neduodu bitėms korių išlaižyti. Meduotais koriais plečiu šeimas, ar dedu meduves. Bitės greičiau juos užima, nebereikia papildomai valyti. "
Ačiū visiems už žinias apie pusines meduves. Dar noriu pasitikslinti apie medaus sukimą iš meduvių. Aš irgi grąžinu meduotus korius atgal į meduves. Bet kol medų išsuku, meduvės būna beveik be korių, nebent koks nepilnas buvo, tai palieku. Ar teisingai supratau ir darau?

Dar noriu paklausti, kada laikas dėti antrąją meduvę? Pas mane bitynas prie namų. Aš galiu dažnai apžiūrėti. Tai gal netikslinga dėti antrą? Ar dar yra kas nors, kur "šaknys pakastos"? :think:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Pavasaris 2010

2010 Geg 14 , 09:25

Išsukant daug laiko nepraeina, kol vėl grąžini korius, nieko tokio. Tik prideng avilį, kad nebūtų plėšikavimo.
Antra meduvė dedama kai viena jau pilna, bet dar negalima sukti, daug nesubrandinto medaus. Bitės tada neturi kur pilti atneštą nektarą. Taigi nauja meduvė su koriais kišama po pirmąja. Viršutinėje brandins medų, o į apatinę neš nektarą. Bitės labai nemėgsta tuščių tarpų tarp perų ir medaus. Kai subrandins medų viršutinėje meduvėje, jį išsuksite ir su tuščiais koriais vėl į apačią.

Grįžti į