Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

Šis skyrius yra sukurtas specialiai naujokams ar pradedantiems bitininkams. Drąsiai klauskite, aiškinkitės - visi geranoriškai Jums padėsime.
Neringajus
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:1
Užsiregistravo:2017 Rgp 18 , 09:48
Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 18 , 12:37

Sveiki, esu labai sunerimusi, ko gero prisidirbau.. :( Antri metai bitininkaujame, todėl dar daug ko teks išmokt ir mokytis iš savo klaidų :/ Dabar jau supratome, kad gyvename, labai nedėkingoje vietoje bitėms, iš 7 avilių per sezoną prisukome vos 20 litrų medaus. Bites vasarą kartas nuo karto teko ir maitinti. Rugpjūčio 10 d. išsukome medų ir vakar (rugpjūčio 17 d.) pamaitinau po 14 l sirupo, nes apžiūrėjus ir pradėjus lizdus ruošti žiemai maisto bitės beveik išvis neturėjo, todėl tikėjausi, kad pagelbėsiu pamaitindama. Šiandien atsikėlusi ryte pastebėjau suaktyvėjusias bites, pamačiau kad bitės ritinėjasi, buvo lavonėlių. Supratau, kad pradėjo vagiliauti. Lakas susiaurinau dar vakar pakeičiau ant žieminių, tokių visai mažyčių. Dabar uždengiau šlapia paklode avilio priekį, padėjau šlapių dilgėlių ant prielakčių. Bitės vistiek skraido aplink, aišku, į avilį ko gero patenka tik viena kita, nes ir paklodė ir kalnas tų dilgėlių, laka siaura. Ką dar galėčiau padaryti? :( Supratau, kad dar nereikėjo maitinti, arba reikėjo įdėti mažiau...
vigintas
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika bakfasas pit
Pranešimai:484
Užsiregistravo:2013 Sau 13 , 12:27

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 18 , 21:10

rimkantas rašė:Kaip bebutu aciu Vigantai uz patarimus. Manau, kad padejo. Vakar atidariau patikrinti it pastebejau, kad motinele replioja gyva tarp nauju biciu.
Maitinau 1:1 sirupu. Tik ne vakarais, o galiu dabar tik vakarais maitinti kuri laika. Beja, kodel tik vakarop pradeti maitinti?
Aciu,
Rimas
Kad nevagiliautu,per nakti paprastai susinesa iki 3l sirupo
vigintas
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika bakfasas pit
Pranešimai:484
Užsiregistravo:2013 Sau 13 , 12:27

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 18 , 21:14

Neringajus rašė:Sveiki, esu labai sunerimusi, ko gero prisidirbau.. :( Antri metai bitininkaujame, todėl dar daug ko teks išmokt ir mokytis iš savo klaidų :/ Dabar jau supratome, kad gyvename, labai nedėkingoje vietoje bitėms, iš 7 avilių per sezoną prisukome vos 20 litrų medaus. Bites vasarą kartas nuo karto teko ir maitinti. Rugpjūčio 10 d. išsukome medų ir vakar (rugpjūčio 17 d.) pamaitinau po 14 l sirupo, nes apžiūrėjus ir pradėjus lizdus ruošti žiemai maisto bitės beveik išvis neturėjo, todėl tikėjausi, kad pagelbėsiu pamaitindama. Šiandien atsikėlusi ryte pastebėjau suaktyvėjusias bites, pamačiau kad bitės ritinėjasi, buvo lavonėlių. Supratau, kad pradėjo vagiliauti. Lakas susiaurinau dar vakar pakeičiau ant žieminių, tokių visai mažyčių. Dabar uždengiau šlapia paklode avilio priekį, padėjau šlapių dilgėlių ant prielakčių. Bitės vistiek skraido aplink, aišku, į avilį ko gero patenka tik viena kita, nes ir paklodė ir kalnas tų dilgėlių, laka siaura. Ką dar galėčiau padaryti? :( Supratau, kad dar nereikėjo maitinti, arba reikėjo įdėti mažiau...
Silpnesnes seimas paprasciausiai uzdarau tinkleliais parai ir ramu,kol maista susines.Patikrink,ar sandarus avilys
Vartotojo avataras
lunatikas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:43
Užsiregistravo:2013 Gru 07 , 19:13

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 22 , 11:52

Sveiki norėjau patarimo, jeigu dabar dadano aviliuose pas mane yra 3-5 rėmai perų. Ne per visą korį.( Nežinau čia tokiam laikui daug ar mažai skaitosi perų). Ten kur perai viršuj yra ir medaus akiuoto. Ar aš galiu likusi medų išsukti. Ir vietoj medaus įdėti korius cukrui. Nes kaip skaičiau, tai jau maitinti ir gydyti labai reikia. Atrodo ir skaičiau apie paruošimą žiemai, bet nelabai susigaudau:( kiek šeimai maždaug tuščių korių cukraus sirupuj reikia?
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 22 , 19:52

lunatikas rašė:Sveiki norėjau patarimo, jeigu dabar dadano aviliuose pas mane yra 3-5 rėmai perų. Ne per visą korį.( Nežinau čia tokiam laikui daug ar mažai skaitosi perų). Ten kur perai viršuj yra ir medaus akiuoto. Ar aš galiu likusi medų išsukti. Ir vietoj medaus įdėti korius cukrui. Nes kaip skaičiau, tai jau maitinti ir gydyti labai reikia. Atrodo ir skaičiau apie paruošimą žiemai, bet nelabai susigaudau:( kiek šeimai maždaug tuščių korių cukraus sirupuj reikia?
Na aš žiemai ir palikčiau tuos 3-5 perų ir po vieną dengiamą iš kraštų su medumi. Pamaitinčiau trūkstamą kiekį, kad būtų po 2kg koriui.Tušti koriai prieš maitinimą į lizdą dedami tuo atvėsus, jei yra lipčiaus ar Šilų ( viržių) medus.
Vartotojo avataras
lunatikas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:43
Užsiregistravo:2013 Gru 07 , 19:13

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 24 , 09:38

O maitinti pradėti tą patį vakarą kai išsuki medų? Ir dar gydymas tokiu laiku geriausias amitrazes pagrindu vaistais? Duminant, jei aš gerai suprantu?
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 24 , 20:14

lunatikas rašė:O maitinti pradėti tą patį vakarą kai išsuki medų? Ir dar gydymas tokiu laiku geriausias amitrazes pagrindu vaistais? Duminant, jei aš gerai suprantu?
Aš po lizdo revizijos(sutvarkymo) trūkstamą maisto kiekį suduodu vienu kartu iš karto.. Tvarkant lizdą ,kartu dedami vaistai nuo erkių ,varostopas ar Apiguordą, ar kt.Amitraze aš dalį bitynų gydau kai nėra perų.
Vartotojo avataras
lunatikas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:43
Užsiregistravo:2013 Gru 07 , 19:13

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 24 , 23:16

Ačiū duona už patarimus. Reiks rytoj lįsti pas bitutes ☺
Vartotojo avataras
lunatikas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:43
Užsiregistravo:2013 Gru 07 , 19:13

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 25 , 20:55

Jeigu virš perų tuose 4ar 5 koriuose yra apie 5 cm medaus. Taip pat pakraščiuose rėmo. O per vidury tuščia vieta ir perai. Pagal svorį tikrai virš 1.5kg jaučias. Ar man tokių medaus atsargų palikti užtenka ar dar kokį korį pilną palikti. Klausiu ne dėl to, kad medaus gaila, bet kad man sirupui vietos nebebus jei paliksiu
Vartotojo avataras
lunatikas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:43
Užsiregistravo:2013 Gru 07 , 19:13

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 25 , 21:00

O ne viskas pasirašė. Tęsiu mintį toliau. Dar man gal pasakyti galite, tas vadinamas dengiamasis korys. Jis iš medaus būna ar bites gali ir sirupu užpildyti? Mano pirmas ruduo su bitutem. Nenoriu pridaryti klaidų, kad pakenkti joms. Jei kas uzmatysite postą, pakomentuokite, nes rytoj susitvarkyciau, kaip priklauso. Ačiū ačiū.
moskibots
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:526
Užsiregistravo:2010 Kov 19 , 20:46

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 25 , 22:03

Žiemai bites reikia suspaust, todėl aš palieku tik korius kuriuose yra perų. Jei rėmų su perais labai mažai, tai galima galvot palikt ir kokį rėmą su medum. Na o dengiamieji rėmai yra tie, kurie stovi už rėmų su perais iš abiejų pusių lizdo.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 25 , 23:03

lunatikas rašė:Jeigu virš perų tuose 4ar 5 koriuose yra apie 5 cm medaus. Taip pat pakraščiuose rėmo. O per vidury tuščia vieta ir perai. Pagal svorį tikrai virš 1.5kg jaučias. Ar man tokių medaus atsargų palikti užtenka ar dar kokį korį pilną palikti. Klausiu ne dėl to, kad medaus gaila, bet kad man sirupui vietos nebebus jei paliksiu
Nemaitinkit per vieną kartą ir užteks tos vietos sirupui.Palikit tą medų virš perų.Dengiami gali būt su kažkiek medaus,o kita sirupas,gali būt vien sirupas,gali būt vien medus,jei medus tinkamas žiemojimui.Dar reikia palikt apie pusė korio duonelės,aš duonelę palieku dengiaman kory.Taigi diafragma,dengiamas korys su duona ir medum(arba sirupu),5 koriai su perais ir su kažkiek medaus,arba be,kitas dengiamas korys su maistu ir diafragma.Jeigu perų daugiau nei 5,vienas pats juodžiausias su dengtais perais gali pasidaryt dengiamu,korys su duona ir perais taip pat gali būt dengiamu,tokiu atveju į vidų galima dar įdėt gražų,šviesiai rudą,(ne baltą) korį mamai kiaušint.Maniškės beveik visos žiemoja ant 7 korių.
Vartotojo avataras
lunatikas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:43
Užsiregistravo:2013 Gru 07 , 19:13

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 26 , 01:59

Labai ačiū iš karto aiškiau ir ramiau. Reiks atimti tada dengiamuosius su medumi. Nes tikrai prie perų daug viršuje lieka. Ir įdėti tuščius.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 26 , 09:40

lunatikas rašė:Labai ačiū iš karto aiškiau ir ramiau. Reiks atimti tada dengiamuosius su medumi. Nes tikrai prie perų daug viršuje lieka. Ir įdėti tuščius.
Gaila ,kad pradedantieji taip nori alinti bitės atimdami medų ir įstatydami tuščius korous. prieš maitinant.Kuo daugiau sirupo suduosite tuo silpnesnės šeimos sulauks pavasario.Tuos įstatytas korius spalio pabaigoje prisieis išimti, nes bus be bičių.
rimkantas
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:14
Užsiregistravo:2016 Rgp 17 , 14:29

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 26 , 23:57

vigintas rašė:Reikejo bent para palaikyti uzdarytas,uzmirsau perspet.Ir sirupo duok koki litra dabar,pridares laka kad tilptu tik pora biciu.Sirupa duok tik sutemus
Noriu pasidziaugti. Siandien po aviliuko apziuros pastebejau, kad yra prideta nemazai kiausineliu. Bites letai, bet mezga korius ir maitinas viskuo ka joms pasiulau. Biciu papildomas puslitris padejo pagerinti situacija.
Taip mat prie lakos padejau maza indeli su reversine osmose filtruotu vandeniu ir net nustabau kaip jos ima vandieni. Pries tai bandziau duoti is krano tai kazkaip lyg ir visiskai nebuvo susidomejusios juo, o dabar tai tenka pildyti ir pildyti ta mikro girdykla:)
Aciu visiems uz patarimus.
Vartotojo avataras
lunatikas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:43
Užsiregistravo:2013 Gru 07 , 19:13

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 27 , 10:53

Sveiki, Duona tai jeigu palikti tuos dengiamuosius su medumi? O kur jos tada detu sirupą? Rašo kad iki 8 kg medaus palikt. Na pagal mane liko tikrai tiek. Nes ir tarp peru yra medaus. Žiurejau po sutvarkimo kita diena. Tai daug bičių už diafragmos iš abiejų pusių. O koriai ir aplipe pilnai. Žiemai paruošti kolkas man sunkiausias darbas
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 27 , 14:08

lunatikas rašė:Sveiki, Duona tai jeigu palikti tuos dengiamuosius su medumi? O kur jos tada detu sirupą? Rašo kad iki 8 kg medaus palikt. Na pagal mane liko tikrai tiek. Nes ir tarp peru yra medaus. Žiurejau po sutvarkimo kita diena. Tai daug bičių už diafragmos iš abiejų pusių. O koriai ir aplipe pilnai. Žiemai paruošti kolkas man sunkiausias darbas
Rašei , kad koruose su perais yra viršuje apie 5 sm. dengto medaus t.y mažiau kaip po 1 kg. o turi būti žiemai po 2kg. kiekviename koryje..Tai ir skaičiuji grubiai kiek korių ,kiek yra medaus juose ir kiek trūksta maisto Pavz: yra 5 perai ir du dengemieji viso 7 koriai ,medaus turi apie 6- 7 kg o turi būti 7po 2kg - 14kg Trūksta maisto apie 7-8 kg.Tai tą kiekį ir sumaitini iš karto rugpjūčio gale ,kad išsiritusiems perams nereikėtų perdirbti sirupo.Dažnas klausia o kur sutalpins jei yra perai.Man iš 240 avįlių gal 10 nesutalpina sirupo ir pasiuva už diafragmos koriuką iš kurio vėliau ištuština. Artmetika paprasta , jei į vieną korį sutalpina 4kg, tai tuos 7kg. sirupo tikrai 7 koruose sutalpins ,o kai perai pasibaigs jos iš kraštinių korių susineš medų į vidų.
Vartotojo avataras
lunatikas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:43
Užsiregistravo:2013 Gru 07 , 19:13

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 27 , 16:04

Tie kur patys kraštiniai su medumi tai apie 3kg man sveria. Vos isemu viena ranka. Jei nepatogiai dar paimu. Tai tada į šoninius palikti kur jau išsiritę buvo perai ir yra truputį medaus? Ta jūs turite omenyje? Man per kartą sumaitinti neišeis, nėra penetuves tokios. Nebent pirkti. na tarp tų perų yra ir šviežio medaus. Gal kai prie kompiuterio prisesiu ikelsiu foto korio su perais ir likusiu medumi virš jo. Suprantu, kad iki rugsėjo sumaitinti reikia.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 27 , 21:48

lunatikas rašė:Tie kur patys kraštiniai su medumi tai apie 3kg man sveria. Vos isemu viena ranka. Jei nepatogiai dar paimu. Tai tada į šoninius palikti kur jau išsiritę buvo perai ir yra truputį medaus? Ta jūs turite omenyje? Man per kartą sumaitinti neišeis, nėra penetuves tokios. Nebent pirkti. na tarp tų perų yra ir šviežio medaus. Gal kai prie kompiuterio prisesiu ikelsiu foto korio su perais ir likusiu medumi virš jo. Suprantu, kad iki rugsėjo sumaitinti reikia.
Kuo daugiau medaus paliksi ,tuo cukraus mažiau reikės .Aš ketvirtadieliui šeimų cukraus neduosiu. Jei palikai 3 perus ir juose yra po 1 kg o dengiamuose ( nesvarbu ar su perais ) po 3 kg tai belieka suduoti 1 g.cukriaus , kad viso būtų vėliau 10 kg.maisto.. Supras kiek suspaudęs palikai korių , tai bendroje sumoje turi būti dvigubai kg. maisto.
Vartotojo avataras
lunatikas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:43
Užsiregistravo:2013 Gru 07 , 19:13

Re: Patiems NAUJAUSIEMS IR NEDRĄSIEMS

2017 Rgp 27 , 22:28

Tai kam rašo, kad cukraus reikia 10kg. Na supratau esmę. Ačiū už paaiškinimą. O kad duona per keletą korių gerai? Nes kaikur yra per visus korius paskleista, kaikur 1pilnas korys

Grįžti į