Vaškas

Medus, vaškas, duonelė, pikis.....

Re: Vaškas

Standartinė GintautasJakaitis 2016 Spa 26 , 22:35

Aš pradėjau naują erą vaško spaudime.Pagaminau garo generatorių, kuris tiekia perkaitintą garą,iš seno šaldiklio(dėžės) pagaminau talpą rėmams,telpa 13vnt. dadano rėmelių.Dirbu lauke jokių problemų.Vienas pakrovimas lydosi apie 10-15 min.Kartu dezinfekuojami rėmeliai.Garas tiekiamas labai karštas,aš nematavau, bet internete mačiau virš 200 laipsnių.Tuo pilnai tikiu, nes guminė armuota žarna ištvėrė apie 4 val, po to pradėjo trupėti kaip anglis.Po rėmais yra tinklas kur sukrenta ištirpusi masė ,vaškas teka kibiran,o merva lieka ant tinklo .Po kelių pakrovimų reikia nupurtyti nuo tinklo liekanas.Vaško praktiškai nelieka,nes išdžiūvusi masė subyra tarp pirštų.
GintautasJakaitis

Aviliai: dadano, daugiaaukščius 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 20
Bičių rasė: mišrūnės

Standartinė GintautasJakaitis 2016 Spa 26 , 22:39

TRANAS rašė:
vidmantask rašė:Pas mane vaško spaudime nuo XIX a. ne kas pakito... Ryt bus trečia diena kai spaudžiu. Dar viena diena rėmelių dezinfekcijai natrio šarme.... tikiuosi, kad neužšals.... Ramu nors bitės nelenda, o vapsvų dar yra.

Nepūsk arabų....samagoną varai ;)

Mano aparatas tinka ir,, pariniam" samagonui varyt. :beer:
GintautasJakaitis

Standartinė edmundas 2016 Spa 27 , 07:20

Patarčiau po kiekvieno pakrovimo išimti atliekas.
edmundas

Standartinė zilvasss 2016 Spa 27 , 15:34

aš truputį prisibijau garo generatorių.gal nuotrauką įdėtumėt ką ten pasigaminote ?
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS

Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100
Bitininkavimo stažas: 25
Bičių rasė: bakfastas

Standartinė medlaizis 2016 Spa 28 , 00:48

įsiterpsiu ir aš į šitą temą. Mano akį labiausiai patraukė tokio pavyzdžio garo generatorius:
https://www.youtube.com/watch?v=C42qRxuqt-U

(į centrifūgą gal nesigilinkim, tik į garo generatorių). Pagamintas iš dviejų talpų. Automobilinis balionas pakurai, ir mažesnis kažkoks bakelis vandens garinimui. Ir labai svarbu atkreipt dėmesį kad išeinantis garas kurį laiką keliauja kamino viduje (vamzdis vamzdyje), dėl ko garas perkaitinamas ir pasiekia žymiai didesnę temperatūrą nei 100C . Gaunamas taip vadinamas "sausas garas", arba "soties garas" https://en.wikipedia.org/wiki/Superheated_steam . Šiuo metu kaip tik žadu tęsti eksperimentus su savo vaško lydytuvu. Dar noriu išbandyt paprastesnį variantą. Garo perkaitinimui panaudot greitaeigį kaitinimo elementą iš indaplovės.
Yra ten toks vamzdis.... Aplink jį eina kaitinimo elementas. Jei pro jį paleidus garą - manau efektas būtų....

pats kaitintuvo agregatas atrodo taip: http://www.saltukas.lt/atsargines-dalys ... 0mm-000265

O gal yra norinčių investuot į ruselio paminėtą garo generatoriaus gamybą? :D Galiu suvirinti, tik atvežkit balionų, vamzdį kaminui ir ant viskiaus :D
medlaizis

Bičių šeimų skaičius: 13
Bitininkavimo stažas: 7

Standartinė elberis 2016 Spa 28 , 08:56

Indaplovės kaitintuvo panaudoti neperdirbus nepavyks. Kaitintuve įmontuotos 2 termoapsaugos. Pastoviai suveikinės 100 laipsnių apsauga.
elberis

Aviliai: dadanai
Bitininkavimo stažas: 14

Standartinė medlaizis 2016 Spa 28 , 09:20

elberis rašė:Indaplovės kaitintuvo panaudoti neperdirbus nepavyks. Kaitintuve įmontuotos 2 termoapsaugos. Pastoviai suveikinės 100 laipsnių apsauga.

o nėra priėjimo prie jų kontaktų kad užšuntuot?
medlaizis

Standartinė Med 2016 Spa 28 , 09:24

Galingumas mazas. Nebent tris i eile sudetumete. Kazkas apciuopiamo gautusi.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS

Aviliai: T-19.
Bičių šeimų skaičius: 180

Standartinė medlaizis 2016 Spa 28 , 09:32

Med rašė:Galingumas mazas. Nebent tris i eile sudetumete. Kazkas apciuopiamo gautusi.

Sakot mažas galingumas? Kaitintuvas paprastai būna apie 2 kw. Mano atveju i jį jau patektų ~100 C garas. Jam tereikia dar šiek tiek "dadėt" karščio. Nu įdomu bus pabandyt. Man atrodo imsiu ir parsinešiu vieną šiandien iš laužyno. Bus eksperimentas savaitgaliui ir būtinai parašysiu ar pasiteisino :)
medlaizis

Standartinė Kest 2016 Spa 28 , 11:51

medlaizis rašė:
Med rašė:Galingumas mazas. Nebent tris i eile sudetumete. Kazkas apciuopiamo gautusi.

Sakot mažas galingumas? Kaitintuvas paprastai būna apie 2 kw. Mano atveju i jį jau patektų ~100 C garas. Jam tereikia dar šiek tiek "dadėt" karščio. Nu įdomu bus pabandyt. Man atrodo imsiu ir parsinešiu vieną šiandien iš laužyno. Bus eksperimentas savaitgaliui ir būtinai parašysiu ar pasiteisino :)

Šiuo metu labai palankias draudimo sąlygas siūlo Gjensidige...
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Kest

Aviliai: Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: bakfastas

Standartinė Med 2016 Spa 28 , 15:27

Del galingumo tai cia dar priklauso koki koriu lydymo nasuma norit gaut. Jei tas garas eis i kibiro dydzio talpa, tai gali but kad ir uzteks. As naudoju garo generatoriu su dyzeliniu 24 kw galingumo degikliu. Puciu gara i deze kur telpa apie 80 magaz. remeliu. Darbas eina kaip is pypkes. Uztenka apie 15 min ir trauki remus. Nereikia ten jokiu suxoparniku. Bet kaip ten bebutu, kuryba visada sveikintina. :beer:
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS

Aviliai: T-19.
Bičių šeimų skaičius: 180

Standartinė GintautasJakaitis 2016 Spa 28 , 21:32

medlaizis rašė:įsiterpsiu ir aš į šitą temą. Mano akį labiausiai patraukė tokio pavyzdžio garo generatorius:
https://www.youtube.com/watch?v=C42qRxuqt-U

(į centrifūgą gal nesigilinkim, tik į garo generatorių). Pagamintas iš dviejų talpų. Automobilinis balionas pakurai, ir mažesnis kažkoks bakelis vandens garinimui. Ir labai svarbu atkreipt dėmesį kad išeinantis garas kurį laiką keliauja kamino viduje (vamzdis vamzdyje), dėl ko garas perkaitinamas ir pasiekia žymiai didesnę temperatūrą nei 100C . Gaunamas taip vadinamas "sausas garas", arba "soties garas" https://en.wikipedia.org/wiki/Superheated_steam . Šiuo metu kaip tik žadu tęsti eksperimentus su savo vaško lydytuvu. Dar noriu išbandyt paprastesnį variantą. Garo perkaitinimui panaudot greitaeigį kaitinimo elementą iš indaplovės.
Yra ten toks vamzdis.... Aplink jį eina kaitinimo elementas. Jei pro jį paleidus garą - manau efektas būtų....

pats kaitintuvo agregatas atrodo taip: http://www.saltukas.lt/atsargines-dalys ... 0mm-000265

O gal yra norinčių investuot į ruselio paminėtą garo generatoriaus gamybą? :D Galiu suvirinti, tik atvežkit balionų, vamzdį kaminui ir ant viskiaus :D

Kaip tik tokį pasigaminau.Visiškai saugus,nes garas išeina be didelio slėgio.Viena problema, reikia karščiui atsparios žarnos gal kas galit pasufleruot.
GintautasJakaitis

Standartinė GintautasJakaitis 2016 Spa 28 , 21:49

Indaplovės greitaeigis kaitinimo elementas skirtas vandeniui pakaitinti .Garui tikriausiai netiks.Atkreipkit dėmesį koks kamino ilgis kur kaitinamas garas, be to kamine dega liepsna ,tai kaitinimas kitoks, nei to mažučio elemento .
GintautasJakaitis

Standartinė GintautasJakaitis 2016 Spa 28 , 22:01

edmundas rašė:Patarčiau po kiekvieno pakrovimo išimti atliekas.

Atliekose dar yra truputis vaško.Kol lydoma nauja užkrova, visiškai išteka vaško likutis ir tik po trečio užkrovimo palaikau ilgiau , kad pabaigtų tirpti likučiai.Galima išiminėt kiekvieną kartą, tik po visko reiks dar perlydyt mervą.
GintautasJakaitis

Standartinė medlaizis 2016 Spa 28 , 22:51

na, nėra ko svaičioti pavyks ar nepavyks. Reikia imti ir išbandyti. Mano poreikiai nedideli. Visus rėmelius man išlydo sauliniai lydytuvai, lieka tik apie 10 - 20 kg duonelės nuokulų. Joms ir darau atskirą lydytuvą - presą. Talpos tūris viso labo tik 50 litrų. Garo išėjimo vamzdis šonuose su kiaurymėmis, jis smeigiamas į maišą su nuokulomis, todėl sistemoje susidaro nedidelis pasipriešinimas, garas eina lėčiau ir su nedideliu slėgiu, dėl to ir kaitintuvą palieka ilgiau jame užsibūdamas ir tampa karštesnis. Viskas išbandyta, pernai taip lydžiau, tik šiais metais noriu įtaisyt dar papildomą elektrinį kaitintuvą. O dėl sprogimo pavojaus galit negąsdinti. Aš arčiau inžinieriaus nei bitininko. Dar ne tokių "bombikių" esu sukūręs. Ir nieko, gyvas sveikas. Reikia tik galva dirbt.
medlaizis

Standartinė medlaizis 2016 Spa 28 , 23:13

GintautasJakaitis rašė:Viena problema, reikia karščiui atsparios žarnos gal kas galit pasufleruot.

sufleruoju:
http://www.hidrobalt.lt/product-categor ... nos/garui/
medlaizis

Standartinė moskibots 2016 Spa 29 , 15:03

Garo temperatūra priklauso nuo to, kokią vandens virimo temperatūrą pasiekiame katile. Norit pakelt vandens virimo temperatūrą, reikalinga pakelt vandens kaitinimo kameros slėgį. Kitaip tariant riboti garo nuvedimą. Tokie dalykai, kaip ekonomaizeriai (Jūsų atveju dūmai papildomai pašildo garą) yra sugalvoti, kad efektyviau panaudoti šilumą. (šiuo atveju gaunamą kūrenant malkas). Pagrindinė garo katilo dalis yra apsaugos nuo viršyjamo saugaus slėgio. Kūrenant malkomis yra sudėtinga kontroliuoti susidarančios šilumos kiekius, todėl šiuo atveju tai yra dar svarbiau. Sugalvojus pasigamint tokį daiktą reikėtų, suvirinus katilą pasidaryt katilo hidraulinį bandymą, pagal tai parinkti apsauginius vožtuvus arba membranas. Nepamirškit, kad apsauginiai vožtuvai parenkami ne tik pagal slėgį, bet ir pagal katilo galingumą. Tai yra pagal pagaminamo garo kiekį. Kaip jau prieš tai minėjo, garo katilų sprogimai atneša liūdnas pasekmes ekspermentuokit atsargiai.
moskibots

Aviliai: dadano
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 2

Standartinė GintautasJakaitis 2016 Spa 29 , 20:53

medlaizis rašė:
GintautasJakaitis rašė:Viena problema, reikia karščiui atsparios žarnos gal kas galit pasufleruot.

sufleruoju:
http://www.hidrobalt.lt/product-categor ... nos/garui/

Labai dėkui medlaiziui už informaciją
GintautasJakaitis

Standartinė GintautasJakaitis 2016 Spa 29 , 21:09

moskibots rašė:Garo temperatūra priklauso nuo to, kokią vandens virimo temperatūrą pasiekiame katile. Norit pakelt vandens virimo temperatūrą, reikalinga pakelt vandens kaitinimo kameros slėgį. Kitaip tariant riboti garo nuvedimą. Tokie dalykai, kaip ekonomaizeriai (Jūsų atveju dūmai papildomai pašildo garą) yra sugalvoti, kad efektyviau panaudoti šilumą. (šiuo atveju gaunamą kūrenant malkas). Pagrindinė garo katilo dalis yra apsaugos nuo viršyjamo saugaus slėgio. Kūrenant malkomis yra sudėtinga kontroliuoti susidarančios šilumos kiekius, todėl šiuo atveju tai yra dar svarbiau. Sugalvojus pasigamint tokį daiktą reikėtų, suvirinus katilą pasidaryt katilo hidraulinį bandymą, pagal tai parinkti apsauginius vožtuvus arba membranas. Nepamirškit, kad apsauginiai vožtuvai parenkami ne tik pagal slėgį, bet ir pagal katilo galingumą. Tai yra pagal pagaminamo garo kiekį. Kaip jau prieš tai minėjo, garo katilų sprogimai atneša liūdnas pasekmes ekspermentuokit atsargiai.

Suprantu jūsų susirūpinimą saugumu.Man irgi nesinori nusvilt ūsų.Jau aiškinau,kad veiksmas vyksta be jokio slėgio.Garo praėjimas laisvas.Vanduo verda apie 100laips. garas maks120 l.Temperatūra pakeliama kai 120 l.garas eina laisva eiga pro siaurą tarpelį apie kaminą(ekonomaizerį)ten ir pakyla garo temperatūra.Pats vandens bakas turi ryšį su atmosfera per garo kanalą ,tai slėgis tikrai nesusidarys,nebent su vandeniu varlę įpilsit ir ji nepratilps pro išėjimo kanalą :lol:
GintautasJakaitis

Standartinė GintautasJakaitis 2016 Spa 29 , 21:25

kam įdomu galit pamatyti, kaip vyksta procesas.Tik mano vandens bakelio talpa apie15 l. https://www.youtube.com/watch?v=YBT8bKalRVA
GintautasJakaitis

AnkstesnisKitas

Grįžti į Bitininkystės produktai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių

Reklama