Vaškas

Medus, vaškas, duonelė, pikis.....

Re: Vaškas

Standartinė vidmantask 2016 Geg 15 , 16:20

Štai kaip kovojama prieš vaško kandis.
https://www.youtube.com/watch?v=7Zk5CwW7cIA
Kažkur esu skaitęs, kad atvirai laikyti korius negalima, nes prisigeria dulkių ir bitės pavasarį nespėja išvalyti, taip visi nešvarumai patenka į medų. O čia specialiai korius apteršia.
7.40 min. išplauna....!
https://www.youtube.com/watch?v=haaA7qxeNZM
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS

Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

Standartinė vidmantask 2016 Spa 15 , 16:58

Pas mane vaško spaudime nuo XIX a. ne kas pakito... Ryt bus trečia diena kai spaudžiu. Dar viena diena rėmelių dezinfekcijai natrio šarme.... tikiuosi, kad neužšals.... Ramu nors bitės nelenda, o vapsvų dar yra.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS

Standartinė TRANAS 2016 Spa 15 , 19:26

vidmantask rašė:Pas mane vaško spaudime nuo XIX a. ne kas pakito... Ryt bus trečia diena kai spaudžiu. Dar viena diena rėmelių dezinfekcijai natrio šarme.... tikiuosi, kad neužšals.... Ramu nors bitės nelenda, o vapsvų dar yra.

Nepūsk arabų....samagoną varai ;)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 40

Standartinė greitabite 2016 Spa 16 , 07:44

TRANAS rašė:
vidmantask rašė:Pas mane vaško spaudime nuo XIX a. ne kas pakito... Ryt bus trečia diena kai spaudžiu. Dar viena diena rėmelių dezinfekcijai natrio šarme.... tikiuosi, kad neužšals.... Ramu nors bitės nelenda, o vapsvų dar yra.

Nepūsk arabų....samagoną varai ;)

Abu darbus vienu metu daro. Keturkampiam bake koriai, o statinėj brogė. Vaško kvapas permuša samanės. Kaip kitaip užtruksi tris dienas su vaško spaudimu. Akivaizdu du darbai vienu metu. :ok:
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
greitabite

Aviliai: Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 32
Bičių rasė: Bakfasto,Karnikos F1

Standartinė Kest 2016 Spa 16 , 08:11

Akivaizdu,kad Vidmantas yra padaręs nemažai nuodėmių prieš Dievą,arba nesilaikė logiškų gamtos vystymosi dėsnių ir dabar už tai turi atidirbti :)
Jeigu rimtai,Vidmantai,ar neskaičiavote,kiek prarastumėte,jeigu išpjaustytus korius priduotumėte tiems,kas profesionaliai užsiima korių išlydimu,o jūs pasiimtumėte tik vaško plokšteles?Man tai atrodo,kaip labai geras,blogos specializacijos bitininkystėje,pavyzdys,kai bet kokia kaina norima viską pasidaryti pačiam.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Kest

Aviliai: Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: bakfastas

Standartinė zilvasss 2016 Spa 16 , 11:33

vidmantask rašė:Štai kaip kovojama prieš vaško kandis.
https://www.youtube.com/watch?v=7Zk5CwW7cIA
Kažkur esu skaitęs, kad atvirai laikyti korius negalima, nes prisigeria dulkių ir bitės pavasarį nespėja išvalyti, taip visi nešvarumai patenka į medų. O čia specialiai korius apteršia.
7.40 min. išplauna....!
https://www.youtube.com/watch?v=haaA7qxeNZM

taip elgiasi arba iš biednumo arba iš durnumo.Rėmeliai sandėliuojami juodi.kiekvieną rėmelį pelenais apipila, specialūs pagaliukai tarp rėmelių dedami. po to kiekvieną rėmelį išplaut reikia.Ar gerai akutės vidus išsiplauna vėl klausimas..patalpos pelenų pilnos, kurias valyt reikia pavasarį.KOŠMARAS.
antram filmuke mačiau 30-40 šeimų bityną patalpintą kieme.sodai žydi.meduvės jau turėtų būt uždėtos, o pas jį šeimos ant penkių rėmelių. rėmelius ant žemės deda, meduotus dangtelius ant avilio stogo palieka.Labai blogai.
Čia mano pastebėjimai pradedantiesiems bitininkams.Nedarykit šitaip.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS

Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100
Bitininkavimo stažas: 25
Bičių rasė: bakfastas

Standartinė vidmantask 2016 Spa 16 , 19:35

Kest rašė:

Akivaizdu,kad Vidmantas yra padaręs nemažai nuodėmių prieš Dievą,arba nesilaikė logiškų gamtos vystymosi dėsnių ir dabar už tai turi atidirbti :)
Jeigu rimtai,Vidmantai,ar neskaičiavote,kiek prarastumėte,jeigu išpjaustytus korius priduotumėte tiems,kas profesionaliai užsiima korių išlydimu,o jūs pasiimtumėte tik vaško plokšteles?Man tai atrodo,kaip labai geras,blogos specializacijos bitininkystėje,pavyzdys,kai bet kokia kaina norima viską pasidaryti pačiam.
Kest

Kest, tame nematau problemos, kai viską pasidarau pats. Ar verta pjaustyti korius, kimšti į maišus, vežti kaži kur, bent Utenoje negirdėjau tokios paslaugos. Pas mus naujieji lietuviai tik perka plokšteles nelydydami vaško. Išpjaustymui laiko tikrai reiks daugiau negu išlydant visą rėmą. Pavasarį nebereikia naujai įvielinti, pakanka tik įtempti vielutę. Daugiausia laiko užima vandens užvirinimas, o paskui procesas eina greit. Juk kūrenu dvi krosnis, vienos čia nesimato, užstoja stalas. Beje, man tiek ir nereikia plokštelių, kiek aš prilydau vaško. Dar nesvėriau, bet bus virš šimto kilų, pagal praėjusių metų talpas. Dar nieks forume nesigyrė, kad vežtų kažkur spausti vašką. Be to ir pats verslas man kelia abejonių... Jau ne vienas turėjot su duonele problemų...
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS

Standartinė Nesakysyu 2016 Spa 23 , 10:40

Čia ir su presu pasidaręs? :)
Nesakysyu

Aviliai: Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius: 70
Bitininkavimo stažas: 5
Bičių rasė: Bakfasto

Standartinė vidmantask 2016 Spa 23 , 13:48

Nesakysyu rašė:

Čia ir su presu pasidaręs? :)

Taip, presas. Domkratas 5 t . Vieno uždėjimo, du kart spaudimo, supurčius gaunasi blynas išspaudų. Esu mėginęs dar išspaudas maiše išvirinti ir palikus prispaustas nusistovėjimui, gaudavosi sustingusi vos milimetrinė plėvelė. Dabar nebežaidžiu, atiduodu sliekams.
Čia dar įdedu pavyzdėlį - „mažažemiai“ galit pasidaryti. Aš tai naudoju baigus pagrindinį spaudimą supylimui ir nukošimui iš katilo, kad katilo nereikėtų kelti aukštai iki preso. Kas lieka iškošus, išspaudžiu ant jo atsistojęs. Sūrių spaudimo principas, nieko naujo. Šiemet pasidariau iš nereikalingo suolo ant „greitos rankos“, nes senąjį supuvusį sulaužiau.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS

Standartinė Rimas007 2016 Spa 24 , 22:37

nu jo, taip tvarkant ,,reikalus,, :think: nieko asmeniško, bet tik nuoširdžiai užuojautą galiu pareikšti :'( juk yra tiek daug paprastesnių, gudresnių, greitesnių sprendimų.
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Rimas007

Aviliai: daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius: 120
Bitininkavimo stažas: 9

Standartinė egidukas 2016 Spa 25 , 05:44

Čia viskas tiesiog liuks, viskas vyksta lauke, geru oru, nereikia smalkių uostyt. O Rimai su tavo presu irgi pavargt reikia, išpjaustyt korius, prisivirint katilus vandenio užpylimams ant preso, o jei jį dar kilnot reikia pilną tai jau ir dviejų žmonių reikia.
egidukas

Aviliai: dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 40
Bitininkavimo stažas: 27
Bičių rasė: 3 bičių rasės

Standartinė kice 2016 Spa 25 , 07:57

egidukas rašė:Čia viskas tiesiog liuks, viskas vyksta lauke, geru oru, nereikia smalkių uostyt. O Rimai su tavo presu irgi pavargt reikia, išpjaustyt korius, prisivirint katilus vandenio užpylimams ant preso, o jei jį dar kilnot reikia pilną tai jau ir dviejų žmonių reikia.

Tikrai nereikia dvieju zmoniu :) Protingai viska darant su Rimas007 presu uztenka vienos moteriskes. Ir vandeni galima pilti salta, is sulinio, tik paskui reikia netinget pavirint, maise pamaisyt :) Man patiko..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
kice

Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast

Standartinė egidukas 2016 Spa 25 , 22:02

Na ir kaip ten maiše pamaišai? ;)
egidukas

Aviliai: dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius: 40
Bitininkavimo stažas: 27
Bičių rasė: 3 bičių rasės

Standartinė kice 2016 Spa 26 , 15:39

Pagaliuku.. Elementariai - maisa uzsuku tik pries pat spaudima, iki to laiko jis stacias stovi katile :)
Vartotojo avataras
kice

Standartinė virguziukas55 2016 Spa 26 , 16:03

kice rašė:
egidukas rašė:Čia viskas tiesiog liuks, viskas vyksta lauke, geru oru, nereikia smalkių uostyt. O Rimai su tavo presu irgi pavargt reikia, išpjaustyt korius, prisivirint katilus vandenio užpylimams ant preso, o jei jį dar kilnot reikia pilną tai jau ir dviejų žmonių reikia.

Tikrai nereikia dvieju zmoniu :) Protingai viska darant su Rimas007 presu uztenka vienos moteriskes. Ir vandeni galima pilti salta, is sulinio, tik paskui reikia netinget pavirint, maise pamaisyt :) Man patiko..

Apie kokį presą čia kalbate, kur galima paskaityti, ar pamatyti nuotrauką?
virguziukas55

Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 20

Standartinė raamzis 2016 Spa 26 , 16:12

Manau kalba eina apie šita.
presas.jpg
Skype-toks lietuvis
Vartotojo avataras
raamzis

Bitininkavimo stažas: 0

Standartinė kice 2016 Spa 26 , 16:30

raamzis rašė:Manau kalba eina apie šita.
presas.jpg

tiksliai taip. Nebrangus, praktiskas, lengvai naudojamas. Man labai patiko rezultatas.. Kreiptis i Rimas007.
Nuliu gale nesumaisykit :lol:
Vartotojo avataras
kice

Standartinė Sergijus 2016 Spa 26 , 16:36

Liuks presiukas! :ok: Negaliu atsidžiaugti. Manasis dar ir elektrinis - 3 kilovatų tenas stovi, nu ir dar mano paties, biškį patobulintas... ;) Ačiū, Rimai007, už gerai pagamintą priemonę, vaškui spausti. :ok:
Sergijus

Aviliai: Lentiniai,inkrustuoti skarda
Bičių šeimų skaičius: Iki 250-ies
Bitininkavimo stažas: 29
Bičių rasė: Rotveilerinės

Standartinė raamzis 2016 Spa 26 , 19:28

Po mano presiuku stovi 7kw dujinis degiklis,esu visiskai patenkintas :ok:
Skype-toks lietuvis
Vartotojo avataras
raamzis

Bitininkavimo stažas: 0

Standartinė kice 2016 Spa 26 , 22:10

Po mano stovi spec stovas alui virti su namu darbo lietlempe :) Kilovatu nera :D
Vartotojo avataras
kice

AnkstesnisKitas

Grįžti į Bitininkystės produktai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

Reklama