Bičių pienelis

Medus, vaškas, duonelė, pikis.....

Re: Bičių pienelis

Standartinė greitabite 2016 Rgp 31 , 12:51

Kaip geriau konservuoti bičių pienelį? Radau ir šiemet išbandžiau tris būdus: 10 procentų pienelio degtinėje, natūraliai šaldiklyje, ir iki 10 procentų pienelio meduje. Man labiausiai patiko pienelio šaldymas mažuose indeliuose šaldiklyje. Surenki ir iškarto užšaldai. Su plastmasiniu peiliu atsirieki degtuko galvutės dydžio žirnelį ir ryte čiulpi po liežuviu. Su tokiu būdu bėda tik transportavimas: į atostogas tokio šaldyto pienelio nenusiveši. Vežiausi degtinės tirpalą. Lengva paruošti ir vartoti. Galima vežtis mašinos šaldytuve. Bėda tik, kad pienelis ima sluoksniuotis ir jį reikia gerai suplakti. Ne visiems tinka degtinės prieskonis. Lygtai tokių bėdų neturi pienelio konservavimas medaus pagalba, bet šviežio medaus nevisados yra po ranka, o ir rusų mokslininkai rašo, kad medus "suvirškina" dalį pienelio gydomųjų medžiagų. Taigi, gal kitų žinios ir patirtis kitokia?
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
greitabite

Aviliai: Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 32
Bičių rasė: Bakfasto,Karnikos F1

Standartinė edmundas 2016 Rgs 01 , 05:37

Pieneli geriausiai sudėti i med. švirkštus 1--2 mil. ir i šaldymo kamera.
edmundas

Standartinė greitabite 2016 Rgs 02 , 12:19

edmundas rašė:Pieneli geriausiai sudėti i med. švirkštus 1--2 mil. ir i šaldymo kamera.

Tai turbūt iš karto švirkštu ir siurbti iš akelės? O kaip po to vartoti? Ar šaldoma švirkšto plastmasė neišskiria, kokių kenksmingų medžiagų? :bee
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
greitabite

Standartinė TRANAS 2016 Rgs 02 , 13:15

greitabite rašė:Kaip geriau konservuoti bičių pienelį? Radau ir šiemet išbandžiau tris būdus: 10 procentų pienelio degtinėje, natūraliai šaldiklyje, ir iki 10 procentų pienelio meduje. Man labiausiai patiko pienelio šaldymas mažuose indeliuose šaldiklyje. Surenki ir iškarto užšaldai. Su plastmasiniu peiliu atsirieki degtuko galvutės dydžio žirnelį ir ryte čiulpi po liežuviu. Su tokiu būdu bėda tik transportavimas: į atostogas tokio šaldyto pienelio nenusiveši. Vežiausi degtinės tirpalą. Lengva paruošti ir vartoti. Galima vežtis mašinos šaldytuve. Bėda tik, kad pienelis ima sluoksniuotis ir jį reikia gerai suplakti. Ne visiems tinka degtinės prieskonis. Lygtai tokių bėdų neturi pienelio konservavimas medaus pagalba, bet šviežio medaus nevisados yra po ranka, o ir rusų mokslininkai rašo, kad medus "suvirškina" dalį pienelio gydomųjų medžiagų. Taigi, gal kitų žinios ir patirtis kitokia?

Mano receptas: akeles su pieneliu į stiklainį ir į šaldyklį ir taip visą sezoną, o rudenį bruokojamus korius su duonele, po medaus išsukimo ir nesausintus praleidžiu per valcus ir į gautą medaus ir duonelės tyrę iš lopšelių (atlaidinęs) išspaudžių pienelį ir viską kiek pamaišau, kad pienelis visur pasisikirstytu.
Žmona sako, kad tas maisto papildas man gerai padeda ypač jei užgeriu brendžiuku :chuckle
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bitininkavimo stažas: 40

Standartinė greitabite 2016 Rgs 02 , 13:27

TRANAS rašė:
greitabite rašė:...

Mano receptas: akeles su pieneliu į stiklainį ir į šaldyklį ir taip visą sezoną, o rudenį bruokojamus korius su duonele, po medaus išsukimo ir nesausintus praleidžiu per valcus ir į gautą medaus ir duonelės tyrę iš lopšelių (atlaidinęs) išspaudžių pienelį ir viską kiek pamaišau, kad pienelis visur pasisikirstytu.
Žmona sako, kad tas maisto papildas man gerai padeda ypač jei užgeriu brendžiuku :chuckle

Aš irgi anksčiau šaldydavau atsitiktinai rastus lopšelius, išėmęs lervutes. Bet kai melžiu konvejeriu, tai daug patogiau kaupti švirkšte arba indelyje. Medaus ir duonelės mišinys nepatinka mano dukrai. Jai tik tyras medus tinka. O sūnui ir žmonai nepatinka degtinės ir pienelio mišinys, nors man nieko.
Vartotojo avataras
greitabite

Standartinė TRANAS 2016 Rgs 02 , 14:07

greitabite rašė:[ sūnui ir žmonai nepatinka degtinės ir pienelio mišinys, nors man nieko.

Aš irgi brendžiuko su niekuom nemaišau, vartoju geriau gryną produktą :ok:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bitininkavimo stažas: 40

Ankstesnis

Grįžti į Bitininkystės produktai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių